10 augalų Mid Century Modern interjerui

Jei savo namuose norite sukurti Mid Century Modern atmosferą, nepamirškite pasirūpinti tinkamais kambariniais augalais. Kaip ir dideli langai, leidžiantys interjerui tarsi susillieti su gamta, taip ir egzotiški, iš tropikų ar dykumų kilę kambariniai augalai yra neatsiejamas Mid Century Modern interjero elementas. Jie užpildo tuščias erdves ir sustiprina organiško, komfortabilaus gyvenimo įspūdį.

Skirti laiko kambariniams augalams verta - mokslininkai yra įrodę, jog namuose puoselėjami augalai ne tik filtruoja orą, bet ir teigiamai veikia žmogaus psichinę sveikatą: mažina stresą, didina darbingumą, harmonizuoja emocijas, ir augina pasitikėjimą savimi.  Be to, tinkamai parinkti augalai suteikia patalpoms optinį efektą, kurio negali suteikti jokie baldai.

Tad kokius augalus pasirinkti, kad jie pabrėžtų Mid Century Modern stilių?

Štai 10 augalų, kurie tam tiks idealiai.

Monstera
Monstera

Natūraliai tropiniuose miškuose auganti monstera žavi didžiuliais skylėtais širdies formos lapais. Nors gamtoje ji gali pasiekti 20 metrų aukštį, auginama namuose retai praauga 3 metrų aukštį. Monsterą statykite netoli didelio lango (bet ne tiesiai prieš jį), kad augalas gautų pakankamai išsklaidytos šviesos ir kambariui suteiktų žalsvą džiunglių pojūtį.

Sansevjera
Sansevjera

Jeigu vyktų konkursas, kurio augalo formos labiausiai atitinka Mid Century Modern stiliaus bruožus, tai sansevjera, ko gero, taptų nugalėtoja. Švarios linijos, organiški linkiai, žaismingi raštai - tą patį galima pasakyti ir apie MCM baldus, ir apie šią gėlę. Sansevjeros šaknys paviršinės, todėl jos puikiai auga grupėmis dideliuose, plokščiuose kaktusiniuose vazonuose. Jomis itin lengva rūpintis - palaistyti tik retkarčiais, gali augti tiek atviroje saulėtoje vietoje, tiek šešėlingesnėje vietoje. Įspūdingas augalas, minimaliai rūpesčio - rekomenduojame!

Didžioji strelicija
Didžioji strelicija

Dar vienas įspūdingas augalas - strelicija. Tai bananinių šeimos augalas, natūraliai paplitęs drėgnuose tropikuose. Namus papuoš ne tik didžiuliai lapai ant stambių stiebų, bet ir žiedai, kurių originali forma su aštriais žiedlapiais primena paukščio galvą. Dėl  šios priežasties strelicija dar yra vadinama rojaus paukšte.

Priežiūra nesudėtinga – pakaks laistymo bei puraus, lengvo dirvožemio. Reikia pasirūpinti, kad strelicijai netrūktų saulės šviesos, nes tamsioje vietoje ji ilgai neišgyvens. 

Fikusas
Fikusas

Fikusas - vienas seniausiai auginamų kambarinių augalų, kuris anksčiau puošdavo kone kiekvienų namų svetainę. Pastaraisiais metais fikusai (jų yra daug rūšių) vėl sugrįžta į mūsų svetaines, kaip grįžta ir Mid Century Modern baldai.

Fikusams reikia daug šviesos, tačiau augalas negali stovėti spiginant tiesioginiams saulės spinduliams – lapai ims džiūti ir kristi. Tiesa, reikia saugoti nuo augintinių, nes fikuso lapai yra nuodingi.

Fikusai suteikia tvarkos ir puošnumo. Be to, teigiama, kad fikusas sugeria neigiamas emocijas, ramina, padeda priimti teisingus, apgalvotus sprendimus.

Šeflera
Šeflera

Veikiausiai ir šią gėlę, kuri išsiskiria skėtiniais lapais, esate matę ar auginę patys. Skėčių medžiu dar vadinama šeflera taip pat buvo nepelnytai užmirštas, o dabar - vėl išpopuliarėjęs, gerai derantis prie kitų Mid Century Modern interjere auginamų tropinių augalų.  

Šeflera būna dviejų formų - maža arba didelė, tad, įvertinus kambario dydį, galima pasirinkti labiau tinkantį variantą. Ypač gražiai atrodo margalapės šefleros.

Šeflera geriausiai auga apšviestose, bet ne saulėtose patal­pose.Laistyti reikia dažnai, bet neperlaistyti - kad taip nutiko, išduos geltonuojantys lapai.

Tribriaunė karpažolė
Tribriaunė karpažolė

Tribriaunė karpažolė - į kaktusą panašus, dar mūsų močiučių butuose bei laiptinėse augintas augalas. Jos stiebai turi tris briaunas, ant kurių auga trumpi aštrūs spygliai ir lapai. Karpažolė augdama šakojasi ir gali užaugti labai aukšta, pasiekti lubas. Mid Century Modern interjerui tribriaunė karpažolė suteiks veržlumo, kaip ir kiti vertikalios formos augalai, kaktusai. 

Tribriaunė karpažolė atspari sausrai, gali augti tiesiai prieš saulėtą langą, tad priežiūra - itin paprasta. Kai užauga per didelė, galima nugenėti ir padauginti. Tiesa, genint reikia būti atsargiam - karpažolės sultys yra nuodingos ir gali sudirginti odą.

Storalapis
Storalapis

Sukulentas storalapis dar vadinamas laimės ar pinigų medeliu. Smulkūs apskriti mėsingi lapeliai išties primena pinigėlius. Šis augalas yra verti­namas dėl nereiklumo - vandenį kaupia šankyse, kaip ir kaktusas nebijo tiesioginių saulės spindulių. Jį pasodinus plokščiame vazone ir nupjovus apatines atžalas, galima suformuoti bonsai medelį.

Palmė hovėja
Palmė hovėja

Šis įspūdingas vėduoklinis augalas - erdvių patalpų dekoravimo klasika.  Elegantiški jos lapai puikiai papuošia dideles namų ar briuro erdves, įneša egzotikos, jaukumo ir suteikia taip mėgstamą Mid Century Modern prieskonį.

Šiai palmei reikia šiek tiek daugiau dėmesio - geriausiai ji auga šviesioje, pusiau ūksmingoje vietoje, bet nemėgsta tiesioginių saulės spindulių, o šešėlyje nustoja augti. Mėgsta šilumą, tačiau šildomose patalpose reikėtų reguliariai apipurkšti vandeniu lapus, kad nepradėtų džiūti.

Orchidėjos
Orchidėjos

Šios ypatingos gėlės itin gerai dera Mid Century Modern interjere. Žiedų spalvos - kokių tik nori: rožinės, violetinės, baltos, žalsvos, margos ir net mėlynos. Kai kurios žydi net iki 6 mėnesių per metus. 

Vienos nereikliausių orchidėjų - falenopsiai, jų galima įsigyti bet kuriame prekybos centre. ,  

Falenopsiui tinkamiausia įprasta kambario temperatūra, bet netinka kalkingas vanduo.  Laistyti reikia 1–2 kartus per savaitę. Falenopsiai taip pat nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. 

Paparčiai
Paparčiai

Vienas seniausių mūsų planetos augalų - papartis - Mid Century Modern stiliaus interjerui suteiks prabangos.  Prižiūrimas išpuoselėtas papartis gali tapti pagrindiniu patalpos akcentu, bet taip pat labai tinka augalų kompozicijoms - vešlus karpytų lapų fontanas gražiai užpildo tuščią plotą, gerai dera prie kitų augalų. Manoma, kad paparčiai žmogui suteikia energijos, tad rekomenduojama auginti tiems, kurie nuolat jaučia nuovargį. 

Visi paparčiai mėgsta drėgmę ir nemėgsta tiesioginių saulės spindulių. Juos reikia laistyti, kai tik žemės paviršius tampa sausas. 

Galerija